několik poznámek k životu postiženého člověka.

Hana Lesáková | 07.05.2011

Dobrý den,

jsem těžsce zdravotně postižená ZTP a měla bych několik poznámek k životu postiženého člověka.

1. nemohu pochopit, že policisté a to jak ČR, tak městské policie se chovají konkrétně ke mně jako supi- pravidelně dojíždím na kontroly do zdr.zařízení a to na různá pracoviště ( mám na obou nohách endoprotézy, astma, tachykardii, dia a jsem onkologický pacient) do zařízení dojíždím na kontroly min 1x týdně . Protože vím, že ve zdravotnictví chybí peníze nevyužívám svého nároku na sanitní auta a jezdím na své náklady svým autem, ovšem to je trest zastavím před poliklinikou, nemocnicí a pod. a hned dostanu konkrétně v Pardubicích výhružku, že zde nesmím stát a ať zaplatím pokutu, stojím ne ani ne zn. zákaz stání a polisistům vůbec nevadí, že mám zn. O1 a jsou na mě zlí přímo jako kdybych mohla za to , že jsem nemocná , vhrožují odtahem a pod. Já bohužel mám tak omezenou docházkovou vzdálenost, že dojdu bez ukrutných bolestí pouze 30m a pak již trpím jako poraněné zvíře bolestí. Přesto mě nadávají a vyhazují ze stání, někdy musím vjet do zákazu, ale je tam dodatková tabulka dopr.obsluze atd. , ale policista mi řekne, že ještě jednou tam vjedu, tak cituji=poseru se , jak budu platit. Dále se ptám proč nemá nikdo pochopení pro invalidy a např. vybírá parkovné na veřejných místech? pokud jsem v ID a doplácím léky , platím si cesty do zdr.zař. mnoho penez nezbývá a tak se domnívám, že alespoň toto minimum by se mělo invalidům poskytnout. Dále i invalida např. potřebuje se rekreovat a natož, když mi syn zaplatí pobyt u moře a přijedu na letiště a tam také už není vyjímka pro invalidy, že za stání po dobu pobytu na dovolené nemusí platit parkovné, ono to je za týden parkovné cca 1500,-Kč a tak se ptám nedalo by se s tím něco dělat a invalidům, kteří nevysávají zdravotnictví tím, že si všudei jezdí sami a nevyužívají sanitky, aby se udělila vyjímka z placení parkovného?

Děkuji za relevantní odpověď.

Hana Lesáková držitelka ZTP

Přidat nový příspěvek

Kontakt

administrátor

TOPlist
TOPlist