Informace č.: 33 - 2017(Materiál NRZP Transformace posudkové služby)

20.04.2017 21:05

 

Vážení přátelé,

Republikový výbor NRZP ČR dnes schválil dokument Transformace posudkové služby, který Vám v příloze posílám. NRZP ČR chce tímto dokumentem vyvolat diskusi na téma posuzování zdravotního stavu. Současný stav, kdy lékařská posudková služba je povinna posuzovat nejen míru invalidity a nárok na nemocenské dávky, ale také posuzování míry závislosti, nárok na průkaz OZP a dávky na zvláštní kompenzační pomůcky, je dle našeho mínění neudržitelný. Došli jsme k názoru, že je potřeba aktivně přistoupit k řešení současné neutěšené situace. Lékařská posudková služba tento úkol prakticky nezvládá a je nezbytné urychleně hledat jiná systémová řešení. Jednou z cest je vyčlenit nepojistné systémy z hodnocení lékařskou posudkovou službou a nastavit jiný postup posuzování nároků jednotlivých benefitů.

Vážení přátelé, materiál, který Vám posíláme, byl projednán Předsednictvem NRZP ČR, mohly se k němu vyjádřit všechny členské organizace NRZP ČR a dnes byl schválen Republikovým výborem NRZP ČR. To znamená, že tento dokument má širokou podporu hnutí osob se zdravotním postižením a věříme, že příslušné orgány se budou změnou posudkových mechanismů zabývat a seriózně přistupovat k řešení.

Vážení přátelé, pokud budete mít připomínky k zaslanému materiálu, budeme rádi, když nám je sdělíte, a to na adresu v.krasa@nrzp.cz.

Přeji Vám všechno dobré.  

Mgr. Václav Krása
předseda NRZP ČR

Kontakt

administrátor

TOPlist
TOPlist