Klidový režim

Jirka | 27.11.2014

Dobrý den.Pokud lékař neurolog napíše do zprávy že doporučuje klidový režim,co přesně to znamená?Možný výklad je dosti široký a nebo existuje jasná definice?Děkuji za odpověd.

ODPOVĚĎ :nejsem lékař,takže odkazuji na odborníka viz poradna neurologa na mém webu https://www.pomrtvici.cz/napiste-nam/
Osobně myslím více spánku,méně duševního i fyzického vzrušení
O odpovědi mne prosím informujte na můj e-mail,viz kontakt
S pozdravem Fišer
Odpověď neurologa:"Klidový režim" je z velké části dosti neurčitá kategorie. Měl by být stanoven vždy v konkrétní situaci. Podle nemoci a člověka. "Podle nemoci" to bývá konkrétnější, "podle člověka" je míra opatření různá.

U někoho je to přestat jezdit na koni, u někoho chodit na kratší procházky. U Vás je otázka, zda se jedná o souvislost s onemocněním ledvin ("uremická pn.") nebo o opatření kvůli samotné "polyneuropatii".

Z hlediska "uremické složky" bych se domluvil spíše s internistou, resp. urologem. Neuropatii myslím pohyb neškodí, spíš naopak. Nicméně dělejte jen to, co jde.

Ve vztahu k ID se nesnažte ukázat, co vše dokážete (mnozí se vypnou před komisí k výkonu, co všechno umí a poté, co přijdou domů, "padnou za vlast"). Komise si tak může vytvořit zkreslený obraz.
MUDr. Václav Lukáš
tel.: +420 775415424

Přidat nový příspěvek

Kontakt

administrátor

TOPlist
TOPlist